سه شنبه ,۲۸ اسفند ۱۳۹۷
خانه / آنالیزها / آنالیز تاکتیکی دیدار سویا و بایرن موینخ

آنالیز تاکتیکی دیدار سویا و بایرن موینخ

اختصاصی بایرن ایران – تجزیه و تحلیل دیدار سویا و بایرن مونیخ

باواریایی ها در یک دیداری نسبتا دشوار توانستند در خانه حریف به پیروزی دست یابند، در این پست قصد داریم به آنالیز تاکتیکی این دیدار بپردازیم :

۱-سطح بالا بودن بازیکنان سویا : تیم سویا بر عکس انتظارات عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشت، آن ها دارای روح اروپایی هستند و برای هر تیمی دشوار خواهند بود.
مونتلا ترکیب ابتدایی خود را ۱-۳-۲-۴ معرفی کرد اما در شرایط بازی این ترکیب دیده نمیشد‌.

مونتلا دو نکته را میدانست، او میدانست در طول ۹۰ دقیقه دفاع محض کردن مقابل بایرن مونیخ به معنای خودکشی است، از طرفی سویا نیاز به گل زدن داشت.
همانطور که در عکس مشاهده میکنید سویا با ترکیب ۲-۴-۴ فشرده در زمین دیده میشود.

 

۲- دفاع ذهنی : سویا از نظر ذهنی و روحی برای این دیدار آماده بود، آن ها تمام وقت دفاع فشرده با ضد حملات زهردار داشتند، این تاکتیک تا حدودی برای آن ها مفید واقع شد.
مونتلا و شاگردانش این نکته را میدانستند که بایرن با حفظ توپ و پاس های متعدد در میانه زمین سعی به باز کردن تیم حریف دارند، مونتلا با سیستم ۴-۴-۲ به خوبی مانع از این سیستم شده بود، از آن سمت هم ویدال برای این تاکتیک مناسب نبود.

اما بایرن سعی داشت با آرام کردن بازی و با پاس های متعدد آرام آرام بر روی دروازه سویا فشار بیاورد.

اما حفظ مالکیت برای بایرن مفید واقع نشد، زیرا مولر و ریبری بیش از حد به دفاع تیم سویا نزدیک شده بودند و عملا از گوشه های زمین حرکتی دیده نمیشد.

۳- آمدن خامس به جای ویدال : با آمدن خامس به زمین شرایط تغییر کرد، خامس یک بازیکن با کیفیتی است که به راحتی میتواند فضاسازی کند، با حضور خامس در میانه زمین، مارتینز به خوبی جلوی مدافعان قرار گرفت، تیاگو آزادانه تر به قلب دفاع حریف حرکت میکرد و انتقال توپ به سرعت صورت میگرفت.

خامس منتظر توپ نبود و با نزدیک شدن به مدافعان بازی را به جریان می انداخت.

خامس در این موقیت بین مدافعان و هافبک های سویا دیده می شود که جای گیری او دقیقا بر خلاف تفکرات و تاکتیک مونتلا بود.

در این عکس مشاهده می شود که تیاگو به خوبی به دروازه سویا نزدیک شده است زیرا هافبکان تیم سویا سعی داشتند با تجمع در فضای اطراف خامس حرکت ها و پاس ها او را خنثی کنند، باواریایی ها به خوبی توانستند روی این اشتباه هافبکان به گل دوم خود برسند و کار را تمام کنند.

مطلب پیشنهادی

حریفان بایرن مونیخ در رقابت های گروهی‌مشخص شد

اختصاصی بایرن ایران – مراسم قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپا دقایقی پیش به اتمام رسید، حریفان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =